HP 3D yazıcı işine giriyor

0

Baskı teknolojileri konusunda çalışmaları bulunan HP, 3D yani üç boyutlu yazıcı pazarına gireceğini açıkladı. İlk yazıcılar Haziran ayında tanıtılacak.

HP 3D yazıcı işine giriyor

Üç boyutlu nesnelerin basılabilmesini mümkün hâle getiren 3D yazıcılar uzun yıllardır endüstriyel amaçlarla kullanılıyor. Son yıllarda fiyatları düşen ve son kullanıcının da satın alabileceği seviyelere gelen bu ürünler halen geniş bir kullanımda değiller.

Ancak HP’nin yakında atacağı bir adım bu durumu değiştirebilir. Firmanın en üst düzey yöneticisi olan CEO Meg Whitman tarafından yapılan bir açıklamaya göre firma Haziran ayında büyük bir duyuruya hazırlanıyor. Duyurunun ise 3D yazıcı sektöründe olacağı belirtiliyor.

Firmanın CEO’sunun hissedarlar toplantısında açıkladığı bilgiye göre firma özellikle kurumsal alandaki fırsatları değerlendirmek istiyor. Bu konuda birçok sorunu çözdüklerini belirten Whitman, ‘asıl pazar kurumsal alanda büyüyecek’ dedi. HP’nin bu hamlesi 3D yazıcıların yaygınlaşarak tabana yayılmasını hızlandıracak.

Dünyanın en büyük yazıcı üreticilerinden olan HP’nin 3D baskı sektörüne girmesinin bu alanda bulunan ve nisbeten HP’den küçük olan 3D System ve Stratasys gibi şirketleri zor durumda bırakabileceği düşünülüyor.

Kaynak: 3D Printer

Leave A Reply

Your email address will not be published.