İlk Biyomühendislik Öğrencisi Geldi

0

Avrupa Birliği Eğitim Programı Socrates/Erasmus çerçevesinde, Ege Üniversitesi’ne (EÜ) İsveç Lund Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden ilk öğrenci geldi. Konuk öğrenci, havaalanında karşılandı.

İlk biyomühendislik öğrencisi İzmir'e geldi

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda EÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü ilk mezunlarından Hülya Yılmaz ve EÜ Rektörlüğü Avrupa Birliği Ofisi’nde görevli Gözde Sütçü tarafından karşılanan Malin Brodin, bir ay süreyle EÜ Türk Dünyası Araştırma Enstitüsü’nde Türkçe dil kursu gördükten sonra, bir yıl EÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü’nde eğitimine devam edecek.

Avrupa Birliği Eğitim Programı Socrates-Erasmus Programı çerçevesinde EÜ’ye bu yıl içinde İsveç, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Hollanda, Portekiz’den eğitim için 15 yabancı öğrenci daha gelecek. Öğrenciler Ege Üniversitesi’nde biyomühendislik, bilgisayar, tekstil mühendisliği, işletme, iktisat, diş hekimliği ve ekonomi alanlarında eğitim görecek. Aynı şekilde Ege Üniversitesi’nden de toplam 87 öğrenci, eğitim için yabancı üniversitelere gidecek.

Kaynak: İHA

Leave A Reply

Your email address will not be published.