“Insilico Medicine CEO’su Alex Zhavoronkov, LSX Nordic Konferansı’nda Yapay Zekanın İlaç Keşfi, Tasarımı ve Geliştirme Alanındaki Etkisini Anlatacak”

santa
1 Min Read

Alex Zhavoronkov, Ph.D., Insilico Medicine’in kurucusu ve CEO’su, 10-11 Ekim tarihlerinde Kopenhag’da düzenlenecek olan 6. LSX Nordic Konferansı’nda sunum yapacak. Zhavoronkov, ilaç keşfi ve biyobelirteç geliştirme alanında generatif yapay zeka (AI) teknolojilerinde liderdir ve “Yapay Zekanın İlaç Keşfi, Tasarımı ve Geliştirme Geleceğini Nasıl Şekillendirdiği” konusu üzerine 11 Ekim’de sunum yapacak.

LSX Nordic Kongresi, yaşam bilimleri ve sağlık hizmetleri sektörü liderlerini uluslararası yatırım ve stratejik ortaklarla bağlantıya geçtiren önde gelen bir strateji, yatırım ve ortaklık konferansıdır.

İnovatör olan Insilico, generatif AI ve takviye edilmiş öğrenmeyi kullanarak yeni ilaçlar geliştirmektedir ve PandaOmics (yeni hedefler tanımlama), Chemistry42 (yeni ilaçlar tasarlama) ve inClinico (Faz II’den Faz III klinik deneyime geçişleri tahmin etme) için end-to-end Pharma.AI platformunu geliştirmiştir. Bu platform aracılığıyla Insilico, tedavi edilmesi zor olan idiopatik pulmoner fibrozis (IPF) için bir lider ilaç dahil olmak üzere dört klinik aşamalı ilaç üretmiştir. Şirketin şu anda pipeline’ında 31 AI-tasarlanmış ilaç bulunmaktadır.

Insilico Medicine, AI sürücülü ilaç keşfi şirketidir ve biyoloji, kimya, ve klinik deneyleri analiz ederken bir sonraki nesil AI sistemlerini kullanır. Şirket, kanser, fibrozis, bağışıklık, merkezi sinir sistemi (CNS) hastalıkları ve yaşlanma ile ilgili hastalıklar için yenilikçi ilaçları keşfetmek ve geliştirmek için çözümler sunmaktadır.

Share This Article