“Kentucky Üniversitesi Markey Kanser Merkezi, ABD’deki En Üst Düzey Kanser Merkezi Tasarımını Kazandı”

santa
1 Min Read

Kentucky Üniversitesi Markey Kanser Merkezi, Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından “Kapsamlı” Kanser Merkezi unvanı aldığını duyurdu. Bu, NCI tarafından verilen en yüksek dereceli tanımadır. Markey, bu unvana erişen Kentucky’deki ilk ve tek merkez ve Lexington’dan neredeyse 200 mil uzaklıkta olan bir sonraki Kapsamlı Kanser Merkezi. Ülkedeki toplam 72 NCI-Onaylı Kanser Merkezi bulunuyor ve bunların 56’sı Kapsamlı Kanser Merkezleri.

Kentucky Üniversitesi Markey Kanser Merkezi, araştırma programlarına destek sağlayan 13.5 milyon dolarlık beş yıllık bir NCI Kanser Merkezi Destek Bursunu da kazandı. Destek, üst düzey araştırmacı ve klinisyenleri çekme, ek araştırma fonları sağlama, ulusal ve uluslararası ortaklarla işbirliği yapma ve hastalara en gelişmiş tedavi ve klinik denemelere erişim sağlama yeteneklerini artıracak.

Kentuckyliler için daha iyi hasta bakımı ve sağlık sonuçları sağlama hedefleniyor. Bir Kapsamlı Kanser Merkezi’nin bir özelliği olan araştırma odaklı bakımın, hasta sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Birçok çalışma, NCI-Kapsamlı Kanser Merkezlerinde tedavi edilen hastaların daha iyi hayatta kalma ve iyileşme oranlarına sahip olduğunu göstermektedir.

Share This Article