Sanofi’den Ar-Ge Çağrısı

0

Türkiye’de ilaç sektöründeki Ar-Ge yatırımlarına öncülük eden ve klinik araştırmalar alanında Sanofi Grubu’nda stratejik bir konuma sahip olan Sanofi Türkiye, bu gücünü Türkiye’de bilim alanında hizmete dönüştürmek için, bilim insanlarını “Ar-Ge Çağrısı” ile işbirliğine davet ediyor.

fikir

İlaç Ar-Ge’si ve keşfi konusunda insan kaynağı yetiştirme hedefiyle Sanofi Türkiye ekibi tarafından tasarlanan AkademiKA® Programı kapsamında hayata geçirilen “Ar-Ge Çağrısı” ile karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni fikirleri olan bilim insanlarıyla birlikte ürün geliştirerek insanlığın hizmetine sunulması hedefleniyor.

Sanofi Grubu’nun uzman olduğu temel tedavi alanlarında Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli Ar-Ge projelerinin keşfedilmesinin amaçlandığı “Ar-Ge Çağrısı”, başta Üniversitelerin Tıp ve Eczacılık Fakülteleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerindeki araştırmacılar olmak üzere tüm bilim insanlarına açık.31 Mayıs 2014 tarihine kadar başvuruların alınacağı “Ar-Ge Çağrısı”nda projeler, özgünlük, yapılabilirlik, yaygın etki ve hukuki anlamda fikri mülkiyet oluşturma niteliğine sahip olmak gibi temel kriterlere göre değerlendirilecek.

Fikirlerinin yaşamları değiştirebilecek buluş olduğunu düşünenlerin “Ar-Ge Çağrısı”na katılabilmesi için, www.sanofi.com.trveya www.akademika.org/Arge-Cagri-Projesiadresi üzerinden başvuru formunu doldurmaları yeterli.

Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sanofi Grubu, bugüne kadar Türkiye’de 100’ün üzerinde klinik çalışma tamamladı. 10 senedir devam eden AkademiKA programımız ile bugüne kadar 1700’den fazla hekime ilaç araştırmaları alanında eğitim verdik Akademi – sanayii işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden Sanofi Türkiye ve Ege Üniversitesi İnovasyon İşbirliği kapsamında ise inovatif projeler belirleme ve global Ar-Ge ekiplerimize sunma olanağımız oldu. Tüm bu gelişmeler sonucu ve 2023 vizyonuna paralel olarak; klinik araştırmalar yanında erken dönem Ar-Ge çalışmalarında da ülkemizin söz sahibi olmasını arzuluyor ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. “Ar-Ge Çağrısı Projesi’ ile Türkiye’deki klinik araştırmalar yatırımlarımızı bir adım ileri taşıyarak bilim insanlarını yeni ürünler geliştirmeleri için işbirliğine davet ediyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli Ar-Ge projelerini belirlemek ve Global Ar-Ge ekibimize yeni teknoloji ve ürünlerle işbirliği ve lisans anlaşmaları fırsatları yaratmaktır.”

Kaynak: medimagazin

Leave A Reply

Your email address will not be published.