Türk akademisyenin kitabına İngiliz Bilimler Akademisinden Yılın Kitabı ödülü

0

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Aynur Özge’nin Glasgow’dan Dr. Ishaq Abu Arafeh ile editörlüğünü yaptığı “Headache in Children and Adolescents: A Case-Based Approach” isimli kitap 2016 yılında Springer yayınevi tarafından yayınlandı.

Kitap tasarımı açısından özgün bir örnek olarak çocuk ve ergen başağrıları ile ilgilenen hekimler ve sağlık çalışanlarından yoğun ilgi gördü.

220 sayfadan oluşan kitapta çocuk ve ergen yaş grubunda görülen başağrıları gerçek olgu örneklerine akademisyenlerin uzman görüşleri ve literatür bilgilerinden derlenen özet mesaj bilgileri eklenerek sunuluyor.

Kitap aynı zamanda başağrısı alanında çalışan Türk Akademisyenler ile uluslararası arena da çalışan akademisyenleri buluşturması açısından da özel önem taşıyor.

11 Eylül 2017 tarihinde İngiliz Bilimler Akademisi (British Medical Association) tarafından yayınlanan yılın tıp kitapları ödül töreninde bu kitap 21 ödül kategorisinden biri olan NÖROLOJİ alanında YILIN KİTABI seçildi.

Haberi yayınevinden öğrenen Dr. Özge bu ödülü ülkemizden alan ilk Nörolog oldu. Ödül daha önce Koç Üniversitesi Enfeksiyon kürsüsüne de gelmişti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.