Türkiye Genom Projesi’nde Araştırmacı ve Uzman Kadrosunda Görevlendirilmek Üzere Kamu Personeli Alımı Yapılacaktır

0

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kamu personeli alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından erişime açılan iş ilanı uyarınca, Türkiye Genom Projesinde görev almak üzere kadrolu personel alımı için 6 adet araştırmacı ve 10 adet uzman unvanında pozisyon açıldı.

TÜSEB personel alımı ilgili Kanun ve Yönetmelik uyarınca, Türkiye Genom Projesi’nde genetik alanında proje üretilmesi ve yönetilmesi süreçlerinde görev almak üzere yapılacak. İstihdam edilecek araştırmacılarda doktora, uzmanlarda ise yüksek lisans düzeyinde öğrenim şartı aranacak.Adaylarda biyoteknoloji, biyoloji, biyomühendislik, genetik, moleküler biyoloji gibi alanlardan mezun olmak şartı ilanda belirtildi.

Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi ilgili pozisyona göre yüksek lisans ya da doktora düzeyinde öğrenimi sürdürmüş olmak gerekiyor. Bunlara ek olarak YDS şartı, deneyim şartı gibi detaylara ilan metninden ulaşabilirsiniz.

tuseb-personel-alimi

Başvurular 14 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek. Adayların istenilen belgeleri ve sözlü sınava katılmak istediğini belirten dilekçeyi Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekiyor.

Kaynak: TÜSEB

Leave A Reply

Your email address will not be published.