“UC San Diego İnsan Sütü Enstitüsü Yeni İcra Kurulu Direktörü Mitra Hooshmand’ı Açıkladı”

santa
1 Min Read

Kaliforniya Üniversitesi San Diego (UCSD), Mitra Hooshmand, Ph.D.’yi, insan sütü üzerine ilk dünya çapında merkez olduğuna inanılan UC San Diego İnsan Sütü Enstitüsü’nde (HMI) yeni icra kurulu direktörü olarak atadığını duyurdu. Hooshmand, kök hücre biyolojisi, sinir bilimi ve immünolojide uzman bir bilim adamıdır.

HMI’nin başarılı bir şekilde büyümesini sağlamak ve kamu sağlığı önlemlerini geliştirerek insan sütüne eşit erişimi artırmak için bir stratejik plan hazırlamakla görevlendirilecek olan Hooshmand, eğitim ve toplum katılım programlarıyla klinik ve dönüştürücü araştırmaların işbirliği yapabileceği bir ekosistem oluşturmayı planlıyor.

Ayrıca, enstitü, araştırmacılar ve mühendislere insan sütü üzerine yapılan yeni bir bilimsel disiplin olan “laktoloji” alanında çalışmalar yürütebilecek hocalarla olan ilişkilerini artırmayı ve Süt Analitik Merkezi’ni genişletmeyi hedefliyor.

Hooshmand, ayrıca UC San Diego Pandemiye Karşı Yeni Patojenler, Antimikrobiyal Direnç ve Eşitlik (PREPARE) Enstitüsü ile ortaklaşa çalışarak insan sütü ve bulaşıcı hastalıkların pandemi önleme bağlamında araştırılmasını teşvik etmek üzere geliştirme tohum hibeleri ödül vermeye yardımcı olacak.

Share This Article